LG SM9010: tokių spalvų jūs dar nematėte!

LG SM9010: tokių spalvų jūs dar nematėte!

Pamenate pernykščius LG televizorius su „NanoCell“ ekranais? Jie pasiūlė tokią vaizdo kokybę, kurią buvo sunku atskirti nuo geriausių OLED televizorių. Todėl bandydami LG SM9010 – naujausią 2019 m. „NanoCell“ modelį – tikėjomės pamatyti kažką ne mažiau įspūdingo. Ir jis nenuvylė mūsų lūkesčių!

LG SM9010 seriją sudaro du modeliai su 65 ir 55 colių ekranais. Mes bandymams pasirinkome didesnįjį modelį. Tokį sprendimą lėmė kelios priežastys. Visų pirma, žiūrėti į didelį ekraną visada maloniau, o antra – abu televizoriai aprūpinti 4K raiškos ekranais, todėl pamanėme, kad 65 colių ekrane bus galima lengviau pastebėti pavienius taškelius ir potencialius vaizdo defektus. Iš karto galime prisipažinti, kad toks sumanymas neišdegė – vaizdas buvo nepriekaištingai detalus ir net žiūrėdami žemesnės raiškos transliacijas jam neturėjome priekaištų.

Naujausia kaina nuo: 

Dizainas ir konstrukcija

LG SM9010 galima pavadinti klasikine: lanko formos postamentas, apvado praktiškai neturintis „Nano Bezel“ ekrano rėmelis LG pirkėjams gerai pažįstami. Pažiūrėjus į televizorių iš šono tampa aišku, kad jis nepretenduoja į ploniausio modelio vardą. Ir tai daugiau pliusas nei minusas. Mat šiek tiek storesniame korpuse sumontuotas LED elementų „Full Array Local Diming“ tinklelis, kuris tolygiai apšviečia ekrane rodomą vaizdą.

LED elementai sušvinta ir prigęsta nepriklausomai vieni nuo kitų, todėl šviesūs objektai daug mažiau įtakoja juos supantį tamsų foną, ir užtikrinamas toks vaizdo detalumas bei kontrastas, kurį žiūrovui darosi sunku atskirti nuo realybės.

Korpuso gale aptikome du skydelius su išorinėmis jungtimis. Čia puikuojasi keturi HDMI lizdai, trys USB jungtys, LAN bei CI abonentinės kortelės lizdas, optinė ir ausinių išvestys. Belaidžių technologijų sąrašas – ne mažiau platus: spartusis „Wi-Fi“, „Bluetooth“ ir netgi „AirPlay 2“. Pastarasis standartas į televizorių transliuoja vaizdą ir garsą iš „Apple“ įrenginių.

LG – vienintelis gamintojas pasaulyje, spėjęs jau šiais metais įdiegti naujausią HDMI 2.1 jungties standartą, o tai reiškia, kad mūsų išbandytas televizorius yra paskiepytas nuo greito senėjimo ir galės ištikimai jums tarnauti daugelį metų.

Kartu su LG televizoriumi į namus atkeliauja labai patogus „Magic Remote“ pultelis, leidžiantis televizorių valdyti rankų gestais, stumdant ekrane virtualų „pelės“ žymeklį. Pultelis taip pat turi integruotą mikrofoną ir kelis mygtukus dažniau naudojamoms internetinėms paslaugoms įjungti.

Vaizdo kokybė

Svarbiausias LG SM9010 koziris – nereali vaizdo kokybė. Ją pasiekti leidžia keletas dalykų. Televizorius aprūpintas mūsų mėgiamu IPS technologijos ekranu, kuris atkuria ypač sodrias spalvas ir užtikrina labai didelį matymo kampą: vaizdas neišblunka ir nepraranda detalumo net žiūrint į televizorių iš šono.

Įprasti televizoriai naudoja 8-ių bitų ekranus, o LG SM9010 „apginkluotas“ 10-ties bitų matrica. Kiekvienas taškelis ekrane yra sudarytas iš trijų elementų, skleidžiančių raudoną, žalią ir mėlyną šviesą. Skirtingi atspalviai atkuriami reguliuojant šių spalvų intensyvumą. Jei 8-ių bitų ekranas sugeba atkurti vos po 256 raudonos, žalios ir mėlynos spalvos intensyvumo lygius, tai 10-ties bitų – net 1024. O tai reiškia, kad LG SM9010 sugeba sugeneruoti daugiau nei milijardą atspalvių. Ši ekrano savybė geriausiai matoma, kai televizorius bando perteikti subtilius atspalvių perėjimus, kurie anksčiau virsdavo vientisomis dėmėmis.

Kad LG ekrane rodomas vaizdas atrodytų kiek galima natūraliau, Korėjos inžinieriai pasirūpino spalvų gamos tikslumu. Jį užtikrina iš mikroskopinių „NanoCell“ dalelių sudarytas sluoksnis. Jis atlieka šviesos filtro funkciją: sugeria „nešvarius“ atspalvius ir praleidžia tik išgrynintą raudoną, žalią ir mėlyną šviesą.

Jau seniai aišku, kad norint atkurti tobulą vaizdą, vien gero ekrano nebepakanka. Reikalingas procesorius, kuris tinkamai apdorotų kiekvieną kadrą ir geriausiai išnaudotų visas ekrano galimybes.

Šioje kategorijoje LG televizoriui nėra ką prikišti. Jis aprūpintas antrosios kartos „α7“ procesoriumi, kuriame pritaikytas naujas „Deep Learning AI“ algoritmas užtikrina įspūdingai detalų vaizdą ir erdvinį garsą. Procesorius sulygina vaizdo informaciją su milijonais duomenų bazėje sukauptų pavyzdžių tam, kad jų pagrindu pagerintų vaizdo kontrastą, detalumą, spalvų bei judesio perteikimą. Todėl net standartinės raiškos vaizdas stebina savo detalumu ir tikslumu, o ką jau kalbėti apie HD televizijos transliacijas, kurias darosi sunku atskirti nuo 4K vaizdo.

HDR standartai

Galimybė atkurti daugybę skirtingo intensyvumo atspalvių visu gražumu atsiskleidžia stebint aukšto dinaminio diapazono (HDR) vaizdus. Ši technologija leidžia pamatyti, kas vyksta tamsiausiose ir šviesiausiose kadro vietose, išryškindama ten besislepiančias spalvines detales.

Interneto platformos, filmų kūrėjai, TV transliacijos ir optinės „BluRay“ laikmenos naudoja skirtingus HDR standartus. LG televizoriai garsėja ypač plačiu jų palaikymu. Be jau pažįstamų HDR10, „Dolby Vision“ ir HLG standartų naujasis LG SM9010 taip pat gali naudoti kompanijos „Technicolor“ pristatytą kino studijų standartą „Advanced HDR“, o taip pat savo pačių sukurtus „HLG Pro“ ir „HDR10 Pro“.

Kiekvienoje vaizdo scenoje televizorius pritaiko atskirą dinaminį spalvų žemėlapį, todėl jis sugeba dar efektyviau panaudoti visą atspalvių gamą, o šviesūs kadrai nedaro įtakos tamsiose scenose atvaizduojamoms vaizdo detalėms.

Erdvinis garsas

LG SM9010 jūsų svetainę paverčia tikru kino teatru. Šiame televizoriuje sumontuoti 2.2 kanalų 40 W galios garsiakalbiai ir „Dolby Atmos“ sistema, kuri sukuria erdvinio garso efektą, perkeldama vykstantį veiksmą į trimatę erdvę. Lengva atskirti ir aktorių balsus, ir fone skambančią muziką bei aplinkos garsus.

Išvados

IPS technologijos ekranas, 10-ties bitų matrica, „NanoCell“ dalelių sluoksnis ir antrosios kartos „α7“ procesorius su dirbtinio intelekto algoritmu paverčia LG SM9010 vienu geriausių 2019 m. televizoriumi. Jį rekomenduojame tiems, kurie vertina ypač kokybišką vaizdą ir tikroviškas spalvas.

COMMENTS