Apple MacBook Pro: naujausias „obuoliukas“

Apple MacBook Pro: naujausias „obuoliukas“


Naujausia kaina: €

 
Pirmasis „Apple“ nešiojamasis kompiuteris pasirodė lygiai prieš 25 metus. Jubiliejaus proga išleistas „MacBook Pro“ modelis yra toks galingas, kad per penkias sekundes atlieka skaičiavimus, kuriuos darydamas pirmasis kompiuteris užtruktų visus metus! Pašėlusi galia – ne vienintelis naujojo įrenginio privalumas.

Naujasis „MacBook Pro“ paveldėjo geriausias „Apple“ nešiojamųjų kompiuterių dizaino savybes. Jo korpusas gaminamas iš vientiso aliuminio lydinio ir atrodo tarsi būtų monolitinis blokas – surinkimo kokybė ideali. Po daugelio intensyvios tarnybos metų „MacBook Pro“ atrodys taip, tarsi būtų vakar atkeliavęs iš parduotuvės lentynos.

Pirmuosius skirtumus pastebime tik lygindami naująjį kompiuterį su ankstesniuoju „MacBook Pro“. Visų pirma, jis gerokai mažesnis ir lengvesnis. 13,3 colio ekraną turintis modelis sveria 1,37 kg ir yra vos 14,9 mm storio. „MacBook Pro“ su 15 colių ekranu – tik šiek tiek storesnis (15,5 mm) ir sunkesnis (1,83 kg). Abu nauji modeliai yra lieknesni ne tik už savo pirmtakus, bet ir plonytį „MacBook Air“!

macbook_3

Naujieji „MacBook Pro“ gerokai lengvesni ir plonesni už pirmtakus

Subtilios naujovės

Atlenkę ekraną išvystame didžiulę liečiamąją aikštelę. Kaip ir „MacBook 12“ modelyje ji visiškai nejuda. Paspaudimo iliuziją sukuria specialus varikliukas. Aikštelė taip pat atpažįsta skirtiną paspaudimo stiprumą. Šią galimybę puikiai panaudoja įvairios programos, pavyzdžiui, greičiau paspaudę mygtuką vaizdo leistuve, greičiau persukame vaizdo įrašą.

Daug rašantiems žmonėms tikrai patiks naujos kartos klaviatūra. Ji tiksliai fiksuoja spustelėjimus, be to, pirštai gerai jaučia kiekvieną paspaudimą. Todėl galime rašyti dar greičiau, tiksliau ir mažiau pavargstame.

Pagyrumų vertas naujos kartos ekranas. Jis rodo 67 proc. šviesesnį ir kontrastingesnį vaizdą, be to, sugeba parodyti 25 proc. daugiau atspalvių.

macbook_2

„MacBook Pro“ modeliai turi dvi arba keturias „Thunderbolt“ jungtis, prie kurių galima prijungti kompiuterio kroviklį, monitorius, išorinius diskus ir kitus prietaisus

Papildoma liečiamoji juostelė

Didžiausia staigmena mūsų laukia klaviatūros viršuje. Ten įmontuotas ilgas liečiamasi AMOLED ekranėlis, kuris pakeitė retai naudojamų funkcinių klavišų eilę. Naujosios juostelės turinys keičiasi priklausomai nuo to, kokią programą tuo metu naudojame. Pavyzdžiui, įjungus naršyklę, joje sušvinta mygtukai su dažniausiai lankomų interneto svetainių logotipais, o atidarius filmų leistuvą, pasirodo vaizdo persukimo juostelė.

Naujas kompiuterio galimybes išnaudoja daugelis populiarių programų: „Microsoft Office“, „Adobe Photoshop“ ir net lietuvių programuotojų sukurta nuotraukų redagavimo programa „Pixelmator“. Be to, liečiamosios aikštelės turinį galima tvarkyti patiems, įkeliant mums reikalingus mygtukus.

„MacBook Pro“ savininkams nebereikės surinkinėti slaptažožių. Mat juostelės dešinėje pusėje įmontuotas greitas ir tikslus pirštų atspaudų skaitytuvas, leidžiantis atrakinti kompiuterį, apmokėti už pirkinius ir įrašyti interneto svetainių slaptažodžius.

macbook_4

Liečiamoji juostelė palengvina darbą įvairiomis programomis

Pašėlusi galia

Kompiuteriuose montuojami naujausi „Intel Core“ serijos procesoriai. 15 colių variantas turi „Radeo Pro“ grafinę posistemę. „MacBook Pro“ garsėja greitu duomenų perrašymu, tačiau šių metų modelis sugebėjo mus nustebinti pagerindamas šį rodiklį dar du kartus!

Informacijos saugojimo ir nuskaitymo sparta ypač svarbi dirbant sudėtingomis grafikos ir filmų kūrimo programomis. Nežiūrint galios injekcijos ir sulieknėjusio korpuso, kompiuterio baterijos pakanka net 10 darbo valandų.

COMMENTS